Archikar O nas

O nas

Pracownia Archikar została założona w 2002 roku.

Architektura jest dla nas zarówno sztuką jak i rzemiosłem, w najlepszym pojęciu tego słowa. Dobra architektura powstaje z połączenia twórczej wizji projektanta z solidną wiedzą inżynierską. Nasze rozumienie architektury jako sztuki użytkowej kieruje nas ku poszukiwaniu rozwiązań praktycznych, lecz nie pozbawionych walorów estetycznych. W procesie projektowania staramy się umiejętnie łączyć najnowsze rozwiązania techniczne z naturalną dla człowieka potrzebą stworzenia harmonijnej i przyjaznej przestrzeni.
Zwracamy szczególna uwagę na kontekst, zarówno krajobrazowy jaki i historyczny, planowanych inwestycji. Dążymy do tego aby nasze projekty były strukturalnie i formalnie spójne z istniejącą przestrzenią i spełniały wymogi zrównoważonego budownictwa. Uważamy, że kreatywność architekta, w połączeniu z dogłębną wiedzą techniczną, znajomością aspektów ekonomicznych i prawnych stanowią fundament udanej inwestycji.
Pracownia Projektowa Archikar funkcjonuje nieprzerwanie od 2002 r. W tym czasie zaprojektowaliśmy wiele budynków o zróżnicowanej formie i funkcji, poczynając od domów jednorodzinnych, poprzez lokale usługowe na osiedlach mieszkaniowych skończywszy. Adam Karkusiewicz architekt, właściciel i główny projektant biura, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom z wyróżnieniem 2002), członek IARP, upr. architektoniczno-budowlane bez ograniczeń nr MA-1847.
wieżowiec towarowa
Nagrody:
 • 2002

  Nagroda Ministra Infrastruktury w konkursie Prac Dyplomowych z dziedziny architektury, za projekt budynku wysokiego i wnikliwe studia z zakresu technologii konstrukcji i ekonomiki tego rodzaju obiektów.
 • 2002

  Finalista Konkursu na Projekt Opery Krakowskiej, projektant.
 • 2009

  Wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kompleksu Muzeum Wojska Polskiego, współprojektant.
 • 2014

  Dyplom uznania w konkursie PZITB Budowa Roku 2014 za projekt osiedla mieszkaniowego przy ul. Bosmańskiej w Gdyni, projektant.
 • 2021

  Osiedle Atlantis w Zegrzu otrzymało tytuł „Projektu budowlanego 2021 roku”.
LogoPracownia projektowa Archikar

Główny projektant przez wiele wcześniejszych lat nabierał doświadczeń pod okiem czołowych architektów w Polsce.

Momentem przełomowym było otrzymanie nagrody od Ministra Infrastruktury za budynek wysokościowy wykorzystujący innowacje projektowe skręconych budynków.

Kontakt

Pracownia projektowa Archikar

Architekt Adam Karkusiewicz Sp. z o.o. S.K.

© Copyright 2015-2024 Archikar. Wszelkie prawa zastrzeżone.